Usługi

Oferta wysłodzin z dostawą

Posiadamy bogate doświadczenie w transporcie młóta/ wysłodzin browarnianych, a także materiałów sypkich. Należy podkreślić, że dostarczane młóto browarne to towar wysokiej klasy NON GMO.

Młóto browarniane (wysłodziny browarniane) to produkt pozostający po produkcji piwa. Ze względu na swoją wysoką zawartość przyswajalnego białka (około 30%) jest idealnym dodatkiem do paszy. Wysłodziny to bardzo dobry sposób na wzbogacenie oraz poprawę jakości paszy. Jest to wysoce ceniony produkt mlekopędny szczególnie polecany dla krów mlecznych oraz trzody chlewnej.

Właściwości młóta

Świeże młóto jest produktem nietrwałym ze względu na dużą zawartość wody oraz łatwo fermentujących składników, dlatego też może być przechowywane tylko przez 2-3 dni. Jeśli ma stanowić uzupełnienie bazy paszowej to musi być poddane procesowi konserwacji (zakiszenie). Według systemu INRA 1kg wysłodzin browarnianych dostarcza 0,19 JPM (energia netto) dla krów mlecznych. Co ciekawe, białko młóta browarnianego zaledwie w około 45% rozkłada się w żwaczu, co jest dużym atutem tego produktu. Z kolei ta część białka wysłodzin browarnianych, która nie uległa rozkładowi w żwaczu, w jelicie cienkim rozkłada się w zakresie około 85%. Dzięki takiemu procesowi produkt nie zwiększa stężenia azotu amoniaku w żwaczu, a pozwala na dostarczenie większej ilości aminokwasów do jelita cienkiego krów mlecznych.

Wysłodziny zaliczane są do pasz określanych jako mlekopędne, gdyż widoczny jest przyrost produkcji mleka po ich wprowadzeniu do żywienia. Białko tego produktu zawiera dużo lizyny i stosunkowo mało metioniny. Najlepiej jest je stosować w żywieniu krów mlecznych w początkowej i środkowej fazie laktacji. Optymalne dzienne dawki młóta dla krów w okresie laktacji powinny wynosić około 6-8kg.

Sucha masa % Białko Ogólne % Białko strawne % Włókno surowe

%

Tłuszcz surowy  % ADF

%

NDF

%

Młóto browarniane ŚWIEŻE  

22,10

 

6,09

 

3,04

 

4,05

 

1,94

 

5,57

 

12,89

Młóto browarniane KISZONE  

22,89

 

6,19

 

5,13

 

4,62

 

1,86

 

6,33

 

13,02

Młóto browarniane
SUSZONE
 

90,04

 

32,07

 

26,11

 

14,02

 

7,50

 

26,46

 

46,00

Pozostała oferta

Oferta młóta browarnianego nie wyczerpuje jednak naszych możliwości. Gwarantujemy między innymi terminowy transport materiałów sypkich. Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.

Oddział w Pogorzeli

W oddziale w Pogorzeli posiadamy magazyn i silosy, dzięki czemu istnieje możliwość przeładunku i magazynowania zarówno materiałów sypkich, jak i towarów paletowych, ładowarką teleskopową bądź widlakiem.

W tutejszym oddziale proponujemy Państwu również usługę suszenia zbóż i kukurydzy.

Ponadto zapraszamy do korzystania z wagi samochodowej, która mieści się również w Pogorzeli przy ul. Gostyńskiej 20.

Parametry wagi elektronicznej:

  • dokładność wyniku ważenia – 20 kg,
  • obciążenie maksymalne – 60 000 kg,
  • wymiary pomostu – 18 m x 3 m.

Zapraszamy do naszego oddziału w Pogorzeli w celu skorzystania z proponowanych usług.

Sposoby zakiszania młóta

 

 

 

  • Śruta sojowa Hipro 46%
  • Śruta rzepakowa
  • Otręby żytnie i pszenne
  • Wysłodki melasowane Toffi
  • Kruszywa

google logo
youtube logo
instagram logo
pinterest logo
goldenline logo
allegro logo
linkedin logo